XTZclub.pl
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Regulamin
WÄ…tki na Forum
Najnowsze Tematy
problem z odpaleniem...
oging do gaznika xtz...
czujnik ci¶nienia oleju
sprężanie a zapalani...
Okolice Puław
Najciekawsze Tematy
II Zlot Tenerkowy? [272]
Jakie opony do XT... [228]
Chłopaki z SK i C... [213]
znalezione na All... [185]
Zlot XTZ: SK - CZ... [121]
Witamy
Niech motórzy¶ci wżdy postronni znaj±, iż tenerowcy nie gęsi, iż swe forum maj±

Zapraszamy do rejestracji na nowym forum:
xtzclub.pl

To forum funkcjonuje jako archiwum, proszę nie dodawać już nowych tre¶ci.

Zobacz Temat
XTZclub.pl | Ogólne | Co, gdzie i jak?
Autor ciuchy, konkretnie spodnie
rootolf
UĹĽytkownik

PostĂłw: 37
Miejscowość: Ostrów Wlkp
Motocykl: XTZ 660
GG: 1338933
Dodane dnia 03.12.2009 10:25
Dobry emot: wink
No i mam dylemat. Mogę kupić używane spodnie Hein Gericke. Maj± co najmniej 3 lata (ile dokładnie nie wiadomo), z podpink±, stan bardzo dobry, materiał SHELTEX. Dokładaj±c niewiele więcej, można kupić nowe spodnie, i tu uwaga, bo nazwa wujowa, spodnie marki Feliks z Polski.
Te polskie maj± wywietrzniki, również podpinkę, oprócz ochraniaczy na kolana ma dodatkowo ochraniacze na biodra, elastyczne wstawki (Hein nie maj±). no i te z feliksa maj± lepszy krój. Z tego co czytałem, to ludziska sobie tego feliksa chwal±.
http://www.moto-feliks.pl/thunder.htm

Niby Hein Gericke s± markowe, no ale stare, z gorszym wyposażeniem i krojem.
Co o tym s±dzicie, bo jestem w kropce emot: wink

robert
Autor RE: ciuchy, konkretnie spodnie
LukaSS
UĹĽytkownik

PostĂłw: 874
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: XTZ 750 ST
Dodane dnia 03.12.2009 10:49
SHELTEX to jest membrana, materiał wierzchni to Cordura, a hiprotec to ochraniacze. My¶lę, że sheltex jest milion razy lepsza niż membrana od jakiego¶ Feliksa, która jest na pewno zwykł± cerat±.
Możesz kupic ciuch od Feliksa, jak nie będziesz używał go w deszczu, a na siebie założysz pokrowiec przeciwdeszczowy.

Komar 232, M-72 '46, WSK M06 B1 '68, WSK M21W2 Łobuz '81, Suzuki GSX-R 1100 '92, Kawasaki EN 450 LTD '85 ------------------------> XTZ 1000 '10 emot: wink
rootolf
UĹĽytkownik

Dodane dnia 03.12.2009 11:58
no ale w SHELTEXie nie ugotuję się latem?
cochise
UĹĽytkownik

PostĂłw: 338
Miejscowość: Kraków
Motocykl: XTZ 750
GG: 6681490
Dodane dnia 03.12.2009 12:01
LukaSS napisał/a:
SHELTEX to jest membrana, materiał wierzchni to Cordura, a hiprotec to ochraniacze. My¶lę, że sheltex jest milion razy lepsza niż membrana od jakiego¶ Feliksa, która jest na pewno zwykł± cerat±.
Możesz kupic ciuch od Feliksa, jak nie będziesz używał go w deszczu, a na siebie założysz pokrowiec przeciwdeszczowy.

LukaSS - nie wyrokuj że na pewno, bo zarowno markowi producenci jak i ci pocz±tkuj±cy kupuj± materiały często z tych samych fabryk. I tak samo Gelanots od Milo to to samo co Powertex od Salewy. Milo kosztuje 300 bo polskie, a Salewa 600 bo włoska. A jest to dokładnie to samo, rzekłbym polskie nawet lepiej wykonane.
Tak więc dobrze jest wydawać wyroki ostrożne, zwłaszcza w tak jednoznaczny sposób.
Prawd± natomiast jest, że nazwa Feliks bardziej kojarzy się ze znanym podkrakowskim producentem orzeszków ziemnych niż z fabryk± odzieży motocyklowej, ale nie można absolutnie negować ich produktów.
Co do używek - niech się nazywa HeinGericke czy inny Alpinestars - membranę wystarczy kilka razy wyprać w pralce i zwykłym proszku i dopiero będziesz miał zwykł± ceratę. A wiesz jak kto¶ czy¶cił/prał tę odzież wcze¶niej? I jak j± użytkował?
Zatem nowe znaczy zawsze nowe i najczę¶ciej i tak jest lepsze niż markowa trzyletnia używka.
Je¶li kolega ma w±tpliwo¶ci co kupić - za parę złotych więcej może zakupić Ozone czy Metro, a te s± lepiej sprawdzone i pewne.

...pierdu pierdu, a i tak wszyscy wyl±dujemy na BMW...
fxrider
Super Administrator

PostĂłw: 1016
Miejscowość: Józefów
Motocykl: R11GS&XL600R&LC4
GG: 9400818
Dodane dnia 03.12.2009 12:04
raczej obawiałbym się o to w owych feliksach - szczerze pisz±c to po obejrzeniu ich na stronie jako¶ nie napawaj± mnie nadmiernym optymizmem - odpu¶ciłbym.
xtzclub.pl
Bartas
UĹĽytkownik

PostĂłw: 1038
Miejscowość: okolice Bydg
Motocykl: ST 89 -> ST 97
GG: 7558412
Dodane dnia 03.12.2009 12:05
Dokladnie, jakies takie te ciuchy...

http://img35.imageshack.us/i/hehem.gif/
rootolf
UĹĽytkownik

Dodane dnia 03.12.2009 14:33
na przykład takie co¶? :
http://www.allegro.pl/item808849854_wyprzedaz_spodnie_motorbike_ii_hi_tech_rozmiary.html

cena nawet dobra
cochise
UĹĽytkownik

PostĂłw: 338
Miejscowość: Kraków
Motocykl: XTZ 750
GG: 6681490
Dodane dnia 03.12.2009 23:46
rootolf napisał/a:
na przykład takie co¶? :
http://www.allegro.pl/item808849854_wyprzedaz_spodnie_motorbike_ii_hi_tech_rozmiary.html
cena nawet dobra

Tego nie polecam mimo dobrej ceny. Powinna być wpinana membrana, jako osobna warstwa, a nie że Cordura jest przeprężona membran±. Na postoju zapocisz się i żadna frajda z jazdy. Przerabiałem ten temat.

...pierdu pierdu, a i tak wszyscy wyl±dujemy na BMW...
rootolf
UĹĽytkownik

Dodane dnia 04.12.2009 00:50
No to podejrzewam, że może być kłopot dostać co¶ z wypinan± membran± i wypinan± podszewk± do 300 zł :/
Chyba, że Ľle szukam.
lukasz_vip
UĹĽytkownik

PostĂłw: 699
Miejscowość: Lubliniec, Wrocław
Motocykl: XTZ 750 ST 89'
GG: 3394648
Dodane dnia 04.12.2009 00:53
No wła¶nie ja mam spodnie i mam dwie podpinki do nich <lol>
Jedna jest taka sliska i chroni na pewno przed wiatrem. Ma podklejane szwy to i pewnie przed wod± czy to jest membrana? Jest ona koloru srebrnego. Druga to podpinka ocieplaj±ca. Spodnie firmy BF. Ja je kupiłem jako używane od kolesia co latał na XTZ660. On mówił, że kupił je nowe za ponad 800zł.
Wiem, że bez założonych obu podpinek spodnie przepuszczaj± wodę.
Teraz zastanawiałem się nad ich sprzedaż± bo s± za małe na mnie, tzn. za krótkie.

Lubliniec, Łukasz
SPRZEDAM
YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD
Edytowane przez lukasz_vip dnia 04.12.2009 00:55
www.dt-80.prv.pl
LukaSS
UĹĽytkownik

Dodane dnia 04.12.2009 09:37
Tak, ta cienka niby cerata z bardzo drobnej siatki to jest membrana. Od zewnatrz nie przepuszcza wody, dlatego że jej cz±steczki s± do¶c spore w porównaniu do cz±steczek pary wodnej, które maja przez membranę przenikać od wewn±trz.
Warstwa wierzchnia to jest materiał syntetyczny - najczęsciej jaki¶ typ Cordury i ona nie chroni przed deszczem.
Przed deszczem chroni membrana, a podpinka ocieplajaca przed zimnem/wiatrem.

Ja nie polecam spodni BF-a. Kiepski krój, ¶liskie wewn±trz, membrana to cerata, która przepuszcza deszcz i kumuluje parę wodn±...
Nie wiem jak kurtka, ale za to ładna jest emot: smile Gosia ma tak± emot: smile

Tylko i wył±cznie należy kupować ciuchy z wypinana membran± i podpink±. Jak nie nowe to używane.
Najlepsz± membran± jest Gore-Tex od Rukki, póĽniej Polo-Tex od Polo (to samo co Gore-Tex), kolejno Goret-Tex od Heine Gericke, a dalej sympatex od Buse i Modeki...
Dobre s± też Aerotex, solotex, Sheltex. Reszta - to takie lekkie już szmirostwo - lipa. Dobra membrana kosztuje, a warto zainwestować.

Komar 232, M-72 '46, WSK M06 B1 '68, WSK M21W2 Łobuz '81, Suzuki GSX-R 1100 '92, Kawasaki EN 450 LTD '85 ------------------------> XTZ 1000 '10 emot: wink
Gosienka
UĹĽytkownik

PostĂłw: 194
Miejscowość: Wwa Mokotów/Rembertów i okolice
Motocykl: XTZ 660 '96
Dodane dnia 04.12.2009 16:03
Mam kurtkę BF-a i mi osobi¶cie odpowiada (trochę wad oczywi¶cie ma), choć chyba Adam mówił, że BF-y miały swego czasu jako¶ na opak powszywane te bebechy. U mnie jest na szczę¶cie OK. Ogólnie ciesz± się chyba zł± sław±. A czy taka ładna - nie wiem, to w sumie niespecjalnie istotne - ważne, że działa emot: smile ZmarĽluch jestem, a w tym za kierownic± nie marznę i jako¶ za bardzo też się nie zagrzewam. A spodnie jak to spodnie, wiadomo - albo za krótkie albo jednocze¶nie za krótkie i za szerokie emot: laugh

Ale wiecie... w pewnych warunkach membrana i tak nie ma znaczenia...

Membrana membran±, a przeciwdeszczówka swoj± drog± emot: smile

Pozdrawiam,
Gosia

Zawsze, kiedy masz wła¶nie co¶ zrobić, okazuje się, że najpierw musisz zrobić co¶ innego...
http://bikepics.com/members/goska/96xtz660/
makaron
UĹĽytkownik

PostĂłw: 32
Miejscowość: Wrocław
Dodane dnia 04.12.2009 21:13
LukaSS - moim zdaniem Sympatex ma lepsze wła¶ciwo¶ci od Polo-Texu. Nie mam teraz dostępu do metek od moich ciuchów ale wydaje mi się że Polo-Tex to jedna ze słabszych membran. Na pewno nadużyciem jest stwierdzenie że Polo-Tex to to samo co goretex.
Polo pakuje j± przecież do wszystkich swoich najtańszych wyrobów. Miałem kiedy¶ kurtkę z Polo-texem i nawet jeszcze przed pierwszym praniem przemakała szybciej niż mój obecny 5-letni gore-tex po kilku praniach.

Co do wypinanych membran i podszewek to zgadzam się że to najlepsze rozwi±zanie, szczególnie dla ludzi którzy wol±/mog± mieć tylko jeden komplet ciuchów na moto. Lepiej jest uzbierać na co¶ porz±dnego i potem cieszyć się funkcjonalno¶ci± i wygod± niż kupić tanio i narzekać przy kazdym deszczu czy upale.

Dla tych co mieszkaj± bliżej zachodniej granicy taka informacja że aktualnie w Louisie s± przecenione fajne ciuchy vanucza z wypinanymi oboma podpinkami, mnóstwem kieszeni i wywietrzników a do tego w ¶wietnym kolorze piaskowym.

pozdrawiam
Bartas
UĹĽytkownik

PostĂłw: 1038
Miejscowość: okolice Bydg
Motocykl: ST 89 -> ST 97
GG: 7558412
Dodane dnia 04.12.2009 21:49
Co do tanich ciuchow nie zgodze sie, ze sa lipne. Kupilem sobie kurtke firmy Ozone- co i kto to robi nie wiem, ale sama kurtka kosztuje na allegro 270zl. Ja mam model monza jezeli dobrze pamietam. W kazdym razie mam ja od czerwca, zrobilem na niej ok 7tys km. Praktycznie w kazdy nasz wyjazd wliczony jest deszcz, deszczyk, mzawka, ogolnie wszystko co mokre wliczajac oberwania chmury. Co do tych ostatnich- nie zapomne powrotu z Wilczego Szansa, jak to ostanie 100km widocznoc byla na pare m (w dzien), a z przeciwka dostawalo sie liczne fale na twarz... Kurtka dala rade i daje rade do teraz, takze polecam te ciuchy.

http://www.allegro.pl/item836722301_kurtka_motocyklowa_ozone_monza_hit_sezonu.html

Ja mam niebieska.

http://img35.imageshack.us/i/hehem.gif/
Edytowane przez Bartas dnia 04.12.2009 21:52
LukaSS
UĹĽytkownik

Dodane dnia 05.12.2009 10:55
Makaron, ale ja piszę o kurtkach Polo, które maj± membranę Polo-Tex np. jak słynna seria Pharao - ich ceny zaczynaja się od 150 euro, a więc wyższa półka. Pozostałe kurtki maj± jaki¶ nie zidentyfikowany ceratex, a ich ceny to powiedzmy 50 euro. Jednego do drugiego nie ma co porównywać.
Polo i Gore maja ten sam współczynnik paroprzepuszczalno¶ci 18,1 g/m2/h.

zac
UĹĽytkownik

PostĂłw: 89
Miejscowość: Mikołów
Motocykl: 750 ST 89' , 95'
GG: 2127740
Dodane dnia 07.12.2009 22:44
Też kupiłem t± kurtkę Ozone Monza i na razie jest super, żadna mi tak nie leżała, bardzo dobrze złożona przy szyi i cieplutka a przewiewna, teraz będę szukał spodni chociaż najchętniej jeĽdził bym w szturmówkach ale trochę zimno.

www.czip.pl
www.czip.pl
lukasz_vip
UĹĽytkownik

PostĂłw: 699
Miejscowość: Lubliniec, Wrocław
Motocykl: XTZ 750 ST 89'
GG: 3394648
Dodane dnia 08.12.2009 00:21
Ja wczoraj byłem na mikołajach na motocyklach na ¶l±sku. Używam kurtki MOTOLINE BOXER z membran± areo-tex oraz spodni BF z bliżej nie zidentyfikowan± membran±. Wczoraj jeĽdzilismy od 9 rano do 18 i wcale nie zmarzłem. Dodatkowo w drodze powrotnej dopadł nas deszcz i jedyne co miałem mokre to skarpetki bo mi buty przepuszczaj± wodę na szwach podeszwy. Rękawice jakich używam to POLO z membran± Hipora.
Oczywi¶cie w spodnia i kurtce założona była ciepła podpinka a na głowie kominiarka.

Jedyne co mi zmarzło rano to były końcówki palców w prawej ręce. Z lew± wszystko było ok. Jednak przydały by się grzane manetki przy tych temperaturach.

Lubliniec, Łukasz
SPRZEDAM
YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD
www.dt-80.prv.pl
qbalon
UĹĽytkownik

PostĂłw: 5
Miejscowość: Józefosław
Motocykl: XTZ 660 "94
Dodane dnia 08.12.2009 13:55
To i ja wtr±cę swoje 3 grosze.

Jakiekolwiek ciuchy na motór - tylko z wypinan± zarówno membran± jak i podpink±. W ciepłe dni nie widzę innej możliwo¶ci. Szczególnie jak trzeba trochę ciałem popracować w terenie emot: smile

Kurtkę kupiłem Modeki, spodnie za¶ Helda. Kurtka jest z wypinan± membran± i z wypinan± podpink±.
Spodnie tylko z wypinan± membran±. Podpinki nie ma.
Celowo nie kupowałem spodni z podpink± - fachowcy wytłumaczyli mi, że za podpinkę w zupełno¶ci wystarczy zwykła sportowa bielizna termoaktywna.
Brak "fabrycznej" podpinki pozwala na lepsze dopasowanie spodni (przyleganie a co za tym idzie ograniczenie mozliwo¶ci obrócenia się tkaniny spodni wraz z ochraniaczami podczas ewentualnej gleby).
Zawierzyłem im i nie żałuję. Póki co zamiast bielizny termoaktywnej zwykłe kalesony daj± radę emot: wink

Jak to się spisuje?

Latem latam w spodniach i kurtce bez membran. Chyba, że pada lub chłodnawo jest, to zakładam tylko membranę.

W ostatnie dwa weekendy pokręciłem się trochę po mie¶cie. Temp. około +5 stopni C. Krótkie wycieczki - po 50km każda. Kurtka z podpink± i membran± spisała się super. Zero zmarznięcia. Spodnie plus membrana bylo trochę za mało (spodnie w niektórych czę¶ciach s± przewiewne). Po założeniu zwykłych kalesonów problem znikn±ł.

Odradzam kupowanie używanych ciuchów z membran±. ¬le wyprana traci swoje wła¶ciwo¶ci.

Moje zdanie jest takie: Jak kupować, to przede wszystkim żeby wygodne było i miało wypinane membrany!

Przy dwudziestuparu stopniach żadna membrana nie jest w stanie dobrze odprowadzić ciepła. Człowiek się poci i cał± radochę z jazdy szlag trafia.
Wypinać trzeba i już.

Jeszcze ceny:
Za kurtkę dałem 600 PLN a za spodnie 550 PLN
Nie najtaniej, ale naprawdę warto było.

pozdr
rootolf
UĹĽytkownik

Dodane dnia 17.12.2009 22:55
poszukiwań ci±g dalszy emot: wink
Kto¶ co¶ słyszał, b±dĽ jeszcze lepiej ma spodnie firmy North Adventure (podobno jaka¶ norweska, ale nie znalazłem ich strony, o opinie jeszcze trudniej) albo firmy Bullson?
Skocz do Forum:
Shoutbox
maslok666 19.05.2018 01:42
yo

fxrider 17.11.2017 22:51
Dzisiaj 10ta rocznica istnienia forum emot: smile

rychu 11.10.2016 15:29
cze¶ć wszystkim emot: smile

Giani XTZ 26.08.2015 15:15
Halo halo emot: smile

Giani XTZ 27.01.2015 13:23
nadal działa emot: smile

Giani XTZ 27.01.2015 13:22
hahaha

rychu 30.03.2014 16:20
dzi¶ sprawdzałem, czy działa?

LukaSS 01.12.2013 11:51
test testu emot: smile Kto¶ tu jeszcze zagl±da? emot: smile

xieciu 24.11.2012 19:51
a Ciebie co tu sprowadza?

szymek1960 26.09.2012 20:27
jeszcze działa?

Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Logowanie
Nazwa UĹĽytkownika

Hasło

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
UĹĽytkownikĂłw Online
Gości Online: 1
Brak UĹĽytkownikĂłw Online

Zarejestrowanch UzytkownikĂłw: 485
Najnowszy UĹĽytkownik: yaraso
Copyright © 2007-2010 XTZclub.pl