XTZclub.pl
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Regulamin
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
problem z odpaleniem...
oging do gaznika xtz...
czujnik ciśnienia oleju
sprężanie a zapalani...
Okolice Puław
Najciekawsze Tematy
II Zlot Tenerkowy? [272]
Jakie opony do XT... [228]
Chłopaki z SK i C... [213]
znalezione na All... [185]
Zlot XTZ: SK - CZ... [121]
Witamy
Niech motórzyści wżdy postronni znają, iż tenerowcy nie gęsi, iż swe forum mają

Zapraszamy do rejestracji na nowym forum:
xtzclub.pl

To forum funkcjonuje jako archiwum, proszę nie dodawać już nowych treści.

Zobacz Temat
XTZclub.pl | Ogólne | Co, gdzie i jak?
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Przygotowanie/przechowanie motoru przez zimę
cochise
UĹźytkownik

PostĂłw: 338
Miejscowość: Kraków
Motocykl: XTZ 750
GG: 6681490
Dodane dnia 08.12.2009 09:12
lech26 napisał/a:
producent zaleca jeżeli motocykl będzie stał dłużej niż 60 dni nieużywany to należy spuścić paliwo ze zbiornika, wężyków i gaźników, zdemontować zbiornik i wlać setke oleju silnikowego, potrząsnąć żeby nie zardzewiał w środku i potem spuścić resztki oleju i zamontować spowrotem. potem należy wyciągnąć świece wlać troszkę oleju do cylindrów i zakręcić raz rozrusznikiem i wmontować świece. następnie dobrze nasmarować łańcuch. zalecane jest aby koła były "w powietrzu" ale to może być problem emot: pfft . zatkać wydech żeby wilgoć się nie skraplała w cylindrach. nasmarować olejem silnikowym wszystkie metalowe elementy żeby nie rdzewiały (również połączenia elektryczne). wymontować akumulator, doładowywać go raz w miesiącu i trzymać w przedziale temperatury od 0'C do 30'C. pozdrawiamemot: laugh

Nooo, brzmi jak instrukcja Dowództwa Sztabu z 1939r. pt. "emot: pfftrzygotuj pojazd do zakopania, by nie wpadł w ręce Niemców, tudzież Sowietów". emot: smile

...pierdu pierdu, a i tak wszyscy wylądujemy na BMW...
ZED
UĹźytkownik

PostĂłw: 13
Miejscowość: Gdansk,Ustka
Motocykl: xtz660
Dodane dnia 04.01.2010 02:44
No to widzę ze popełniłem przestępstwo na moim motorku, bo właśnie w październiku ostatni raz jeździłem a od tamtego czasu odpalam sobie co 2 tygodnie żeby pochodził na jałowym biegu i po 10 minutach przejadę się tylko po placyku na 1 biegu. Jak przeczytałem to co LukaSS napisał o wilgoci w układzie to mnie zmroziło.
Moto w zimę odpala ciężko 3 -4 kręcenia dopiero zaskoczy i właśnie na początku zauważalna jest wilgoć w rurze wydechowej.
Myślałem ze robię dobrze, że doładuje regularnie aku, a rozgrzanie i zakręcenie oleju w układzie smarowna tez dobrze wpłynie na silnik.
Widze że byłem w niewiedzy i muszę zmienić te nawyki.
Jeśli dobrze zrozumiałem to lepiej zrobię jeśli wyjmę Aku (do ciepłego pomieszczenia) i zatkam wydech, świece pewnie będę musiał na wiosnę sprawdzić bo tymi zimowymi rozruchami ja nadwyrężyłem, tylko czego sie spodziewać?
Paliwo w baku mam i zostawię, a z gaźnika spuścić na zimę czy nie?
Koła w powietrzu to chyba dlatego żeby odciążyć na ten okres amortyzatory?
Brak mi wiedzy jeszcze z obsługi więc liczę na sprostowanie jeśli coś mogę jeszcze zrobić.
Moto trzymam w murowanym ale nie ocieplonym garażu wiec problemy deszczu czy nadmiernej wilgoci chyba mnie nie dotkną
Edytowane przez ZED dnia 04.01.2010 02:48
http://www.youtube.com/watch?v=RyucJsYqvzs
LukaSS
UĹźytkownik

PostĂłw: 874
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: XTZ 750 ST
Dodane dnia 09.01.2010 00:40
ZED:

Podczas odpalania silnika, kiedy jest zimny - nie ważne czy lato czy zima, mieszanka jest bogata w paliwo. Zimna mieszanka się nie dopala, powstają nagary, osady, sadza, które się osadzają na świecy, tłoku, zaworach, komrze spalania. Kiedy silnik osiąga temp pracy, czyli przykładowo temp. wody jakies 95 stopni, część nagarów sie spala.

Ale ta niespalona sadza zwęgla się i powstaja twarde nagary (w połączeniu z jakimiś syfami, cząstkami oleju).
Jak wiadomo z fizyki, węgiel jest przewodnikiem prądu. Kiedy dostanie się on głęboko do komory w której znajduje się elektroda środkowa, czyli dodatnia, powoduje on przeskakiwanie (wędrowanie) iskry po węglu, gdzieś wewnątrz tej komory. Jednocześnie zanika iskra pomiędzy boczna a środkową elektrodą.

Takze jeśli jest świeca zalana, zanagarzona, trzeba ją dokładnie wyczyscić w benzynie, rozpuszczalniku nitro, pędzlem tam gdzie jest elektroda środkowa, papierem ściernym lekko opiłować boczną i środkową elektrodę (tam gdzie przeskakuje iskra), a następnie wziąść ja w kombinerki i wypalić nad gazem (z 10 minut wystarczy w zupe??ności).

Para z tlumika leci, gdyz są różnice temperatur.... sasysane jest chłodne powietrze itd. To żadna wada. Latem też po odpaleniu zimnego moto potrafi para lekko lecieć kiedy sie człowiek dobrze przypatrzy.

Zimne starty.
Nie ma takiej sytuacji, że mamy suche jak pieprz wałki rozrządu czy koła w skrzyni. Olej zawsze jest na powierzchniach trących - przyciąganie miedzycząstekowe to wywołuje.
Im wiecej startów zimnego silnika, tym wiecej sie on zużywa.

Komar 232, M-72 '46, WSK M06 B1 '68, WSK M21W2 Łobuz '81, Suzuki GSX-R 1100 '92, Kawasaki EN 450 LTD '85 ------------------------> XTZ 1000 '10 emot: wink
Edytowane przez LukaSS dnia 09.01.2010 00:41
ZED
UĹźytkownik

PostĂłw: 13
Miejscowość: Gdansk,Ustka
Motocykl: xtz660
Dodane dnia 12.01.2010 12:26
Dzięki LukaSS za ten post. Takie informacje będą cenne dla każdego początkującego
http://www.youtube.com/watch?v=RyucJsYqvzs
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Shoutbox
maslok666 19.05.2018 01:42
yo

fxrider 17.11.2017 22:51
Dzisiaj 10ta rocznica istnienia forum emot: smile

rychu 11.10.2016 15:29
cześć wszystkim emot: smile

Giani XTZ 26.08.2015 15:15
Halo halo emot: smile

Giani XTZ 27.01.2015 13:23
nadal działa emot: smile

Giani XTZ 27.01.2015 13:22
hahaha

rychu 30.03.2014 16:20
dziś sprawdzałem, czy działa?

LukaSS 01.12.2013 11:51
test testu emot: smile Ktoś tu jeszcze zagląda? emot: smile

xieciu 24.11.2012 19:51
a Ciebie co tu sprowadza?

szymek1960 26.09.2012 20:27
jeszcze działa?

Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Logowanie
Nazwa UĹźytkownika

Hasło

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
UĹźytkownikĂłw Online
Gości Online: 1
Brak UĹźytkownikĂłw Online

Zarejestrowanch UzytkownikĂłw: 485
Najnowszy UĹźytkownik: yaraso
Copyright © 2007-2010 XTZclub.pl