XTZclub.pl
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Regulamin
WÄ…tki na Forum
Najnowsze Tematy
problem z odpaleniem...
oging do gaznika xtz...
czujnik ci¶nienia oleju
sprężanie a zapalani...
Okolice Puław
Najciekawsze Tematy
II Zlot Tenerkowy? [272]
Jakie opony do XT... [228]
Chłopaki z SK i C... [213]
znalezione na All... [185]
Zlot XTZ: SK - CZ... [121]
Witamy
Niech motórzy¶ci wżdy postronni znaj±, iż tenerowcy nie gęsi, iż swe forum maj±

Zapraszamy do rejestracji na nowym forum:
xtzclub.pl

To forum funkcjonuje jako archiwum, proszę nie dodawać już nowych tre¶ci.

Zobacz Temat
XTZclub.pl | Ogólne | Co, gdzie i jak?
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Tłumik
lukasz_vip
UĹĽytkownik

PostĂłw: 699
Miejscowość: Lubliniec, Wrocław
Motocykl: XTZ 750 ST 89'
GG: 3394648
Dodane dnia 04.06.2009 19:37
A masz może filmik? Aha no i ile cię wyszła ta przeróbka? Bo ja zamierzam albo zrobić przelot z oryginału albo wstawić przelotowy wydech NO NAME.

Lubliniec, Łukasz
SPRZEDAM
YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD
www.dt-80.prv.pl
blyshkrik
UĹĽytkownik

PostĂłw: 361
Miejscowość: info o mnie tylko na PRV
Motocykl: XTZ 750 '93
GG: 13949293
Dodane dnia 04.06.2009 20:20
lukasz_vip napisał/a:
A masz może filmik? Aha no i ile cię wyszła ta przeróbka? Bo ja zamierzam albo zrobić przelot z oryginału albo wstawić przelotowy wydech NO NAME.

filmik, niestety nie, nie mam sprzetu do nagrania, a badziewiem nie chce nagrywac bo dziwiek bedzie do d...
za swoj zaplacilem 220, bo na tyle sie umawialem z Edekiem, niestety robil pierwszy taki wydech wiec dokladnie nie wiedzial ile mat. zuzyje. mysle ze 250 PLN to max za ten wydech.

no moze uda mi sie nagrac wydech, VHS bo taki tylko mam to podesle, ale nie gwarantuje jakosci dziwieku.

w kazdym badz razie jak przejezdzam przez hale przylotow na Okeciu lub jaki kolwiek tunel w WAW to lomot jest zajebisty, znaczy sie TERROR emot: pfftemot: pfftemot: pfftemot: pfft

... Mam Made in Japan za pare papierów
Kilka bajerów by zginać frajerów ...
cochise
UĹĽytkownik

PostĂłw: 338
Miejscowość: Kraków
Motocykl: XTZ 750
GG: 6681490
Dodane dnia 04.06.2009 22:23
blyshkrik napisał/a:
[quote]lukasz_vip napisał/a:
(...)w kazdym badz razie jak przejezdzam przez hale przylotow na Okeciu lub jaki kolwiek tunel w WAW to lomot jest zajebisty, znaczy sie TERROR emot: pfftemot: pfftemot: pfftemot: pfft

No to powodzenia stary, jak wybierzesz się na dłuższy przejazd. Zatem albo ogłuchniesz albo już ogłuchłe¶. Wiedz o tym, że nawet większo¶ć motocyklistów wk... się na kolesi wytwarzaj±cych nadmiar hałasu. I traktuje to jako element tzw"wiejskiego tuningu" (np. VW Golf 1,3 lub Opel Calibra 1,6+napis GTi+szerokie kapcie+multum lampek i spoilerów+hałas powierconego tłumika+wiszce u lusterka CD itp itd). Ale to Twój wybór. Zatem reasumuj±c: nie specjalnie jest się czym chwalić.
Ale je¶li kto¶ chce mieć fajny dĽwięk za w sumie jakie¶ 400 PLN (tłumik) i odrobinę amatorskiej pracy ze spawark± - piszcie na priv; nabyłem fajny tłumik i eksperymentowałem z DBKilerami przez 2 tygodnie (przy współudziale kolegów z Klubu DR BIG) i uzyskałem TO. "TO co w Texasie lubimy najbardziej..."

...pierdu pierdu, a i tak wszyscy wyl±dujemy na BMW...
lukasz_vip
UĹĽytkownik

Dodane dnia 04.06.2009 22:31
http://www.youtube.com/watch?v=-F-rYO96T68
Ja chcę takie co¶ osi±gn±ć. W wakacje kupię wydech najprawdopodobniej ten:
http://www.allegro.pl/item653800478_tlumik_sportowy_motor_opaska_gratis.html
No chyba, że trafię na jak±¶ fajn± używkę w podobnej cenie.
tutaj dĽwięk bardzo podobnego wydechu tylko firmy Montii zamontowanego w GS500:
http://www.youtube.com/watch?v=BIapm_xbwVw

Lubliniec, Łukasz
SPRZEDAM
Edytowane przez lukasz_vip dnia 04.06.2009 22:32
www.dt-80.prv.pl
cochise
UĹĽytkownik

Dodane dnia 04.06.2009 22:39
lukasz_vip napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=-F-rYO96T68
Ja chcę takie co¶ osi±gn±ć. W wakacje kupię wydech najprawdopodobniej ten:
http://www.allegro.pl/item653800478_tlumik_sportowy_motor_opaska_gratis.html
No chyba, że trafię na jak±¶ fajn± używkę w podobnej cenie.
tutaj dĽwięk bardzo podobnego wydechu tylko firmy Montii zamontowanego w GS500:
http://www.youtube.com/watch?v=BIapm_xbwVw

Stary, wła¶nie mam tłumik z Olsztyna - zrobili na wymiar i na zamówienie bez dopłaty. I jest NAPRAWDE OK. Sam dorobiłem DB Kilera. Co do kolesi z Monti - to fajansiarze; opryskliwi i nadęci. Dwa razy z nimi rozmawiałem i problemem było podanie wymiaru ovala, upierali się że " obwód 37cm i już". Nie polecam. Je¶li będziesz chciał - powiem Ci co i jak, możesz też podpatrzyć u mnie jak to wygl±da. Tylko puszczę Ci priv mail.

lukasz_vip
UĹĽytkownik

Dodane dnia 04.06.2009 22:41
Montii nie zamontuje bo moim zdaniem za drogo chc± a ten z Olsztyna mnie korci ale na razie nie mam kasy emot: sad A to jaki¶ inny wymiar sobie wzi±łe¶?? Ile cię wyniosło dorobienie przej¶ciówki do tłumika? Mnie interesuje ten okr±gły, nie owal.

Lubliniec, Łukasz
SPRZEDAM
Edytowane przez lukasz_vip dnia 04.06.2009 22:42
www.dt-80.prv.pl
cochise
UĹĽytkownik

Dodane dnia 04.06.2009 22:53
żadna przej¶ciówka, dospawałem dwie rurki pod odpowiednim k±tem i podszlifowałem. Tłumik zrobiłem i tak 5 cm za krótki, teraz bym dał 50 cm a nie 45 (puszka). Mocoawnie na razie mam na 1 opaskę, ale wsadzę od nich drug±; osadziłem na zagiętym k±towniku. Okr±gły tłumi w XTZ - moim zdaniem wygl±da ¶rednio i jest szansa, że może zawadzać o wahacz, dlatego mam owalny. I jest git!

lukasz_vip
UĹĽytkownik

Dodane dnia 04.06.2009 22:58
Normalnie muszę cię o jakie¶ foto poprosić emot: wink Ale nie ¶pieszy się na razie bo i tak zakupy planuję najszybciej dopiero w sierpniu.

Lubliniec, Łukasz
SPRZEDAM
www.dt-80.prv.pl
cochise
UĹĽytkownik

Dodane dnia 04.06.2009 23:02
OK, może jutro zrobię zdjęcia albo filmiki i puszczę Ci na priv. Jakby co to przypomnij się na priv.

Autor RE: ....
larry
UĹĽytkownik

PostĂłw: 207
Miejscowość: Warszawa
Dodane dnia 05.06.2009 08:36
mam takie cos za 550 zl
to Włoski Marving używka od kolegi z klubu.

panowie z Olsztyna o ile się nie mylę z ul. Wiosennej za¶piewali mi za tłumik 300 zł + 200 zł dospawanie kolanek, nie mylić z kolektorami.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=164063
http://www.lpg-wrzosowa-legionowo.com/
http://dekoracjeslubne.org/
Edytowane przez larry dnia 05.06.2009 08:58
blyshkrik
UĹĽytkownik

Dodane dnia 05.06.2009 12:59
cochise napisał/a:
blyshkrik napisał/a:
[quote]lukasz_vip napisał/a:
(...)w kazdym badz razie jak przejezdzam przez hale przylotow na Okeciu lub jaki kolwiek tunel w WAW to lomot jest zajebisty, znaczy sie TERROR emot: pfftemot: pfftemot: pfftemot: pfft

No to powodzenia stary, jak wybierzesz się na dłuższy przejazd. Zatem albo ogłuchniesz albo już ogłuchłe¶. Wiedz o tym, że nawet większo¶ć motocyklistów wk... się na kolesi wytwarzaj±cych nadmiar hałasu. I traktuje to jako element tzw"wiejskiego tuningu" (np. VW Golf 1,3 lub Opel Calibra 1,6+napis GTi+szerokie kapcie+multum lampek i spoilerów+hałas powierconego tłumika+wiszce u lusterka CD itp itd). Ale to Twój wybór. Zatem reasumuj±c: nie specjalnie jest się czym chwalić.
Ale je¶li kto¶ chce mieć fajny dĽwięk za w sumie jakie¶ 400 PLN (tłumik) i odrobinę amatorskiej pracy ze spawark± - piszcie na priv; nabyłem fajny tłumik i eksperymentowałem z DBKilerami przez 2 tygodnie (przy wsp??łudziale kolegów z Klubu DR BIG) i uzyskałem TO. "TO co w Texasie lubimy najbardziej..."

widze, ze zcisnieniowany straznik moralnosci z ciebie kolego, wiejski tuninig, to ty masz moze na chacie (bez obrazy), co ty mozesz wiedziec o moim tlumik jak go nigdy nie slyszales.
dla twojej wiadomosci zrobilem ponad 1200 km po mazurach razem z 2 kolegami na xtx (tez przeloty) i wszystko gralo,
moze troszke szybciej sie meczysz ale wszystko w najlepszym pozadku.
a jak cie wk.... nadmiar halasu to rower se kup
przelotowy tlumik to bezpieczenstwo, nie musze tego tlumaczyc
i nie mowie o halasie np. dwusuwa ktory moze byc irytujacy
rozumiem twoj komentarz do mojego posta, bo przecierz nie zachwalam twojego ziomka z olsztyny i stad twoje oburzebnie
napisalem wczesniej, ze EDEK zna sie na rzeczy, i zadna amatorszczyzna
zapytaj na forum SM, tam kilku chlopakow zrobilo przeloty u niego. wszyscy zadowoleni. lepiej nasmarowac niz sie dowiedziec co nie co w temacie, ale ale co tam, kazdy ma prawo do opinii,
mie to kalafiorem lata, wydech jest git, maszyna odmulona i tyle.

pzdr

Autor RE: ...
larry
UĹĽytkownik

PostĂłw: 207
Dodane dnia 05.06.2009 13:18
czy leci z nami moderator.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=164063
http://dekoracjeslubne.org/
LukaSS
UĹĽytkownik

PostĂłw: 874
Motocykl: XTZ 750 ST
Dodane dnia 05.06.2009 13:34
Blyshkrik co w Twoim pojęciu oznacza że głosny wydech poprawia bezpieczeństwo jazdy?

Komar 232, M-72 '46, WSK M06 B1 '68, WSK M21W2 Łobuz '81, Suzuki GSX-R 1100 '92, Kawasaki EN 450 LTD '85 ------------------------> XTZ 1000 '10 emot: wink
blyshkrik
UĹĽytkownik

Dodane dnia 05.06.2009 13:44
LukaSS napisał/a:
Blyshkrik co w Twoim pojęciu oznacza że głosny wydech poprawia bezpieczeństwo jazdy?

w moim mniemaniu, lepiej przebic sie przez zatloczone miasto i slysza ciebie z dalszej odleglosci, znaczy sie przestaja spac za kirownica
natomiast w lesie lomot odstraszy zwierzeta, duze zwierzeta.
przyklad:
jechalismy przez lasa z Rozog do Rucianego, mysle ze gdy nie nasz lomot to 6 łosi by nas poprostu rozdeptalo, a to kurewsko wielkie zwierzaki

blyshkrik
UĹĽytkownik

Dodane dnia 05.06.2009 13:51
a i kolesie palacy faje w samochodach, znaczy sie wystawione łapy na zimny lokiec itp. z reguly sa tak zajeci paleniem lub grzebaniem w radiu, ze nic nie widza. wystarczy lekko odwinac manete a chowaja lape jakby ich cos poparzylo emot: pfft

LukaSS
UĹĽytkownik

PostĂłw: 874
Motocykl: XTZ 750 ST
Dodane dnia 05.06.2009 14:03
Zwierzeta ogłuszone dudnieniem, hukiem wcale nie musz± uciekać do lasu, a wręcz przeciwnie - na ulicę.
W korku spoko - gło¶ny wydech jest ok, natomiast na trasie - zapomnij o tym że zwieksza bezpieczeństwo.

Zreszt± jak pisałem na forum, przelotówki s± do niczego i myslę że ten Twój oprócz ryku nie ma wiecej plusów, no moze pza ttym że po dobrej regulacji gaxników motocykl będzie jeĽdził szybciej (palił wiecej i był słaby z dołu, przy okazji zacznie pić olej).

I nie kłóćcie się Panowie bo to nie ma sensu. Niech każdy jeĽdzi jak chce, jeden woli oryginał, drugi w¶ciekać się na samym kolektorze.

Komar 232, M-72 '46, WSK M06 B1 '68, WSK M21W2 Łobuz '81, Suzuki GSX-R 1100 '92, Kawasaki EN 450 LTD '85 ------------------------> XTZ 1000 '10 emot: wink
blyshkrik
UĹĽytkownik

Dodane dnia 05.06.2009 14:14
nie wiem jak reszta ST z przelotami, ale u mnie fura sie odmulila, lepiej sie zbiera, ryczenie jak to nazwales jest calkiem znosne i pasuje do moto.

olej brala, bierze i bedzie brac, bo dodatkowo uszczelka pod klawiatura przecieka, nic strasznego, 1L od wymiany do wymiany to zadna tragedia

piszta co chceta, mi to pasuje i kazdemu kto chce porawic charakter ST goraco polecam przeloty i wcale nie musza byc to akcesoryjne rury.
dodatkowo filtry KN, ktore juz w niedlugo zamontuje w mojej Yadwisi emot: cool

barteam
UĹĽytkownik

PostĂłw: 114
Miejscowość: wawa
Motocykl: XTZ75+EXC45+XL60
Dodane dnia 05.06.2009 14:57
LukaSS napisał:
Zwierzeta ogłuszone dudnieniem, hukiem wcale nie musz± uciekać do lasu, a wręcz przeciwnie - na ulicę.

Nigdy nie widziałem żeby wystraszone zwierze uciekało w kierunku Ľródła hałasu. Pusty produro w trampku powoduje że mnie może być słychać na 500m, a jak widzialem ze pies o niecnych zamiarach (i to nie bylejaki bo albański) biegnie w kierunku motocykla, odkrecalem mocniej gaz co skutkowalo tym ze kulił ogon i uciekał pod płot albo ławke. Gwarantuje że w tym przypadku skuteczno¶ć lasera jest stuprocentowa.

LukaSS napisał:
W korku spoko - gło¶ny wydech jest ok, natomiast na trasie - zapomnij o tym że zwieksza bezpieczeństwo.

To z miastem to mi sie zgadza. Moim argumentem za pustym wydechem w trasie jest to że istnieje spora szansa że te pare decybeli wiecej może spowodowac ze ktos dowie sie o moim istnieniu wczesniej.
A do ci±głego łomotu z rury można sie przyzwyczaić, tym bardziej że przy wiekszych predkosciach i tak bardziej słychać wiatr (mówie o jeĽdzie w kasku enduro).

LukaSS napisał:
Zreszt± jak pisałem na forum, przelotówki s± do niczego i myslę że ten Twój oprócz ryku nie ma wiecej plusów, no moze pza ttym że po dobrej regulacji gaxników motocykl będzie jeĽdził szybciej (palił wiecej i był słaby z dołu, przy okazji zacznie pić olej).

Po dobrej regulacji (czesto z wymiana dysz w gaznikach i dobraniu filtra powietrza) nie ma prawa być straty mocy. Ale taka zabawa raczej kosztowna jest.
Edytowane przez barteam dnia 05.06.2009 15:32
cochise
UĹĽytkownik

Dodane dnia 05.06.2009 14:59
Popieram Cię LukaSS, przeloty s± nie najlepszym rozwi±zaniem, co do poprzednich postów:
1. Kolesie z Olsztyna nie s± moimi ziomalami - ja pochodzę z Podhala. I wali mnie jak± kto ma opinię na ich temat - dla mnie dobrze wykonali robotę, co w tym kraju jest rzadko¶ci±.
2. Wiejski tuning polega na tym, że usilnie się chce zaimponować czym¶ a nie ma się czym. St±d bior± się motoryzacyjne np. ¶wiecidełka czy hała¶liwe urz±dzenia jak tłumiki czy gło¶niki)
3. W korku stoj±ce auta nie bardzo maj± się gdzie ruszyć tudzież ryk silnika ich nie przeraża, a to czy się usun± zależy nie od poziomu hałasu, ale od poziomu kultury i wyobraĽni. Ale może inni uważaj± inaczej.
4. Tak, tak, zwierzęta też s± tak przerażone rykiem silnika, że w ogóle nie zbliżaj± się do szosy. Pisał o tym bodajże Makuszyński, w "Koziołku Matołku" i potwierdzał Pampalini Łowca Zwierz±t.
5. W epoce wszechobecnych zanieczyszczeń, stresu i hałasu naprawdę cisza jest wielce poż±dan± warto¶ci±. Ale nie mam zamiaru prawić nikomu o etyce, ekologii itp itd. To nic nie da, takie rzeczy zwykło nazywać się inteligencj± "wynosi się z domu". Jeden z moich s±siadów - facet po dwóch fakultetach, manager wyższego szczebla w ABB był dumny z podpalania traw na wałach nad Wisł± i chwali się że za wywóz ¶mieci nie płaci jak frajer, tylko wozi je do Puszczy Niepołomickiej. Kiedy¶ wrócił z urlopu i na swej 9 arowej działce zastał wysypane kilka ton ¶mieci komunalnych i wypalone Roundap'em skalniaki i trawniki. Praca kilku s±siadów... i poskutkowało.
6. Wielu zachowań swoich nie tolerujemy u innych, np. znam takiego pajaca z s±siedztwa, co lata na wyj±tkowo gło¶nym przelocie i czuje się bożyszczem okolicy. Ale gdy to bożyszcze akurat stoi na przystanku lub siedzie ze swoimi kolesiami to pierwszy krytykuje tych co akurat obok gło¶niej przejeżdżaj±. Ale cóż, do pewnych rzeczy trzeba dorosn±ć...

Zatem z mej strony uważam temat za zamknięty. Ciach!

blyshkrik
UĹĽytkownik

Dodane dnia 05.06.2009 15:41
cochise- straszny mondrala z ciebie, najlepiej uciac temat i juz, tak naprawde wisza mi twoje doswiadczenia z halasem, dla mnie mozesz sie caly wata okeleic zeby sie wyciszyc.

W POROWNANIU Z TOBA MAM WYZSZE MNIEMANIE O SWOIM SPRZECIE I BEDE ROBIL WSZYSTKO ZEBY SIE NIEM CHWALIC, WSZEDZIE GDZIE SIE TYLKO DA!!!

ja porostu odpowiedzialem na post Edka ktory zrobil mi przelot i smialo moge polecac tego typa, a ty kolego odrazu poleciales mi od wiejskich tuningow itp, a nawet nie masz pojecia jak cyka jego robota.
wiec po co wywod na temta przelotu.
i jaki do ch... ma zwiazek ten twoj wywod z szukaniem namiarow na przerobke wlasnego tlumika.

barteam, mysle rozwiewa wszystkie watpliwosci, jak lecisz pake 20 czy pake 40 to slychac tylko wiatr - prawda
i prawda jest, ze jak jakis zapyzialy kundel probuje odgryzc ci kawalek lydki, to tylko trza odwinac, a kundel zaczyna srac pod siebie
walesajace sie krowska wieja, az sie kurzy

podsumowujac kolega EDEK robi dobra robote, polecam, niedrogi, - okolice mazowsza i lubelskiego ale i tez cala Polska

PS. od kiedy mam przelot jest latwiej przecisnac sie przez WAW, lepiej sie moto zachowuje i frajda z jazdy jest nieporownywalnie wieksza

Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Shoutbox
maslok666 19.05.2018 01:42
yo

fxrider 17.11.2017 22:51
Dzisiaj 10ta rocznica istnienia forum emot: smile

rychu 11.10.2016 15:29
cze¶ć wszystkim emot: smile

Giani XTZ 26.08.2015 15:15
Halo halo emot: smile

Giani XTZ 27.01.2015 13:23
nadal działa emot: smile

Giani XTZ 27.01.2015 13:22
hahaha

rychu 30.03.2014 16:20
dzi¶ sprawdzałem, czy działa?

LukaSS 01.12.2013 11:51
test testu emot: smile Kto¶ tu jeszcze zagl±da? emot: smile

xieciu 24.11.2012 19:51
a Ciebie co tu sprowadza?

szymek1960 26.09.2012 20:27
jeszcze działa?

Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Logowanie
Nazwa UĹĽytkownika

Hasło

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
UĹĽytkownikĂłw Online
Gości Online: 1
Brak UĹĽytkownikĂłw Online

Zarejestrowanch UzytkownikĂłw: 485
Najnowszy UĹĽytkownik: yaraso
Copyright © 2007-2010 XTZclub.pl